oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn
 
Rancho Stenson
Chcesz jeździć konno, ale nie wiesz czy dasz radę? Tutaj instruktorzy nauczą Cię wszystkiego od podszewki.
Festiwal Win w Tarnowie
18 sierpnia 2012

Zapraszamy w terminie od 31 sierpnia do 2 września 2012 roku do udziału w Festiwalu Wina w Tarnowa. To unikatowa na mapie regionu impreza skupiająca lokalnych winiarzy, koneserów, środowisko gastronomiczne i enoturystyczne oraz wszystkich, którzy kochają wina. To jedyne w swoim rodzaju święto lokalnych trunków wyrabianych z winogron uprawianych na osłonecznionych stokach okolic Tarnowa.

Zapraszamy w terminie od 31 sierpnia do 2 września 2012 roku do udziału w Festiwalu Nalewek i Miodów Pitnych w Tarnowie. Okolice Tarnowa od wieków słyną z produkcji wybornych trunków. Tutejsze żyzne gleby, świetnie nasłonecznione stoki i czyste środowisko stwarzają wymarzone warunki do uprawy śliwek, gruszek, jabłoni i innych owoców oraz ziół, z których lokalni wytwórcy produkują słynne nie tylko w Polsce nalewki.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są rolnicy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Grupa OD ROLNIKA. Centrum stanie w Rzuchowej w gminie Pleśna na 15 arowej działce. Na realizację przedsięwzięcia rolnicy chcą pozyskać środki z Unii Europejskiej. Koszt całej inwestycji to blisko milion złotych."Centrum Produktu Lokalnego - jak tłumaczy Jan Czaja ze Stowarzyszenie Grupa OD ROLNIKA - będzie miejscem przede wszystkim szkoleniowym.

Spieszy się jak... szewc
14 sierpnia 2012

Jadę więc do Wojnicza, stamtąd, około Panieńskiej Góry, dalej na południe, aż pojawi się trójkątny rozjazd. Ja na Zakliczyn. W mieście szukam szewca. Na drugim co do wielkości rynku w Małopolsce właśnie trwa jarmark, gdzie można kupić prawie wszystko, czyli szwarc, mydło i powidło. Chyba to było 1 marca 1832 roku, kiedy Goszczyński wjechał do Zakliczyna, gdzie na rynku zastał niemiłosiernie głębokie błoto.

Jeżeli chcesz lepiej poznać oferty bacówki na Jamnej, chciałbyś złowić pstrąga w gospodarstwie agroturystycznym w Kończyskach, pojeździć konno na Ranczo Stetson w Jastrzębi, lub masz ochotę wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich w Faściszowej zachęcamy do obejrzenia odcinka programu "Na Pogórzu" pt. "Atrakcje turystyczne powiatu tarnowskiego". Program realizowany jest przez TVP Kraków na zlecenie Powiatu Tarnowskiego.

Klimatycznie, kolorowo i smakowicie. Tak właśnie było 8 lipca, w czasie jedenastej edycji Pogórzańskiego Jarmarku Artystów i Rękodzielników w Ciężkowicach, który odbył się na terenie tutejszego amfiteatru. Tego roku na imprezie gościło ponad trzydziestu wystawców i ponad 2,5 tysiąca uczestników - mieszkańców gminy i turystów. Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Otwieramy stronę informacji turystycznej www.it.dunajecbiala.pl. Chcemy aby strona ta była źródłem informacji dla turystów, biur podróży, organizatorów, ale również dla usługodawców, tak, aby wiedza o ofertach które oferuje region docierała do osób zainteresowanych. Prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, pomysły dotyczące jej funkcjonowania. Jednocześnie prosimy o jej promocję.

Kiedy najlepiej zrobić dobre zdjęcie? Większość fotografów wie, że o wschodzie warunki do tego są najlepsze. Prawie nikt tego jednak nie robi, bo niby po co wstawać o 1 lub 3 w nocy? Ponieważ noce i poranki są coraz cieplejsze to może jest to właśnie ten czas, aby wyruszyć na plener fotograficzny? Zastanawiasz się jak to zrobić? Możesz fotografować samemu lub dołączyć się do nas.

Już ponad 100 lat temu I.J. Paderewski zapraszał gości z całego świata do Kąśnej i Ciężkowic. Dzisiaj jego słowami zapraszamy na "Majówkę u Paderewskiego", która w dniach 26-27 maja 2012 odbędzie się w jego dawnych włościach. Jak tutaj dojechać? "... z Paryża: 33 godziny jazdy ekspresem, a potem dwie mile za zachód i przez górkę skręcić w lewo, a następnie przez most ...".

Prawdziwy festiwal piosenki turystycznej, ze wszystkimi najbardziej znanymi zespołami projektu "W górach jest wszystko co kocham", z całej Polski na Pogórzu? Jeszcze kilka lat temu wydało się to niemożliwe. Dzisiaj możemy kolejny raz zaprosić na Festiwal Piosenki Turystycznej "Pod Słońce", który 19-20 maja 2012 r. odbędzie się przy bacówce na Jamnej.

« poprzednia - 12 - następna
Archiwum:         


Witamy na stronie informacji turystycznej Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała, obejmującej swoim zasięgiem gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn.

  
Kliknij TUTAJ, a przejdziesz do mapy obszaru LGD Dunajec-Biała.


Nasze rekomendacje dla turystów i odwiedzających. Polecamy!

 


Zapoznaj się z naszymi produktami regionalnymi.

 

 

 
ładowanie...
 
Archiwum
logo
Kontakt z Lokalną Grupą Działania Dunajec-Biała:
Kierownik biura: Jan Czaja
jan.czaja@dunajecbiala.pl tel. 14 665 37 37
Informacja turystyczna, obsługa strony:
Piotr Firlej - Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości
kontakt@cut.travel.pl tel. 691 856 577
all rights reserver dunajecbiala.pl design by marketingstudio.pl

Oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn. Strona prowadzona jest w ramach działalności Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.