oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn
 
Rancho Stenson
Chcesz jeździć konno, ale nie wiesz czy dasz radę? Tutaj instruktorzy nauczą Cię wszystkiego od podszewki.

Kulki serowe

"Bogoni" (specjaliści od serowych kulek), to firma która zajmuje się produkcją Sera Bogoni typu mozzarella. Bazuje na naturalnych surowcach i półproduktach, co czyni smak sprzedawanych produktów naturalnym. Kulki doskonale nadają się na przykład jako dodatek do miejscowych win pogórzańskich. Ser wytwarzany jest z mleka pochodzącego z gospodarstw miejscowych rolników, dzięki czemu każdy turysta wyjeżdżający z regionu powinien na pamiątkę zakupić kulki z Bogoniowic. Więcej informacji na stronie www.bogoni.pl

Zakład Mleczarski "MLEK-BOG"
Marek Wołkowicz i wspólnicy sc
33-190 Ciężkowice
Bogoniowice 62A
tel. 14 651 02 26, kom. 510 165 025
www.bogoni.pl
handel@bogoni.pl

Marki wchodzące w skład promowanego sera Bogoni, to:
Kulki Serowe BOGONI
Kulki Syzyfa
Serowa Liga Mistrzów
Serojadki
5 Light
Ser Bogoni Kanapkowy

 
Przykładowe produkty:

Kulki Serowe BOGONI

SMAKI:
czosnkowy, paprykowy, ziołowy, podwędzany, naturalny, oliwkowy
WAGA NETTO:
450g
TERMIN PRZYDATNOŚCI:
31 dni

OPIS:
Ser produkowany z wyselekcjonowanego mleka krowiego najlepszej jakości. Należy do grupy serów pasta filata (z masy parzonej), które powstają w procesie ugniatania i rozciągania masy serowej w gorącej wodzie lub serwatce. Masa serowa powstaje z mleka ukwaszonego mieszankami specjalnych bakterii oraz pod wpływem działania enzymów podpuszczki i jest głęboko ukwaszona. Produkowany ser przybiera kształt kulisty o średnicy ok. 2 cm. Powierzchnia serów jest gładka i błyszcząca, powierzchniowa warstwa (skórka) bardzo cienka, w kolorze mlecznej bieli z odcieniem słomkowym, a także w kolorze charakterystycznym dla dodatków smakowych, ziół i przypraw. Posiada elastyczną konsystencję. Masa w środku z wyraźnie widocznymi nakładającymi się na siebie warstwami złożonymi z nitek, im bliżej powierzchni tym lepiej widocznymi. Smak łagodny, wędzony, a także z domieszką zastosowanych ziół i przypraw.

Wartości odżywcze [w 100 g produktu]: 25 g białka, 0,9 g węglowodany, 24 g tłuszczu. Wartość energetyczna 1321 kJ

 


Kulki Syzyfa

SMAKI:
paprykowy, ziołowy
WAGA NETTO:
220g
TERMIN PRZYDATNOŚCI:
60 dni

OPIS:
Ser sałatkowy w zalewie olejowej z ziołami lub papryką. Przeznaczony dla smakoszy oryginalnych i nowych produktów. Oryginalny pomysł na prezent. Doskonały w naturalnej formie i jako dodatek do sałatek, itp.

Ser produkowany z wyselekcjonowanego mleka krowiego najlepszej jakości. Należy do grupy serów pasta filata (z masy parzonej), które powstają w procesie ugniatania i rozciągania masy serowej w gorącej wodzie lub serwatce. Masa serowa powstaje z mleka ukwaszonego mieszankami specjalnych bakterii oraz pod wpływem działania enzymów podpuszczki. Produkowany ser przybiera kształt kulisty o średnicy ok. 2 cm. Powierzchnia serów jest gładka i błyszcząca, powierzchniowa warstwa (skórka) bardzo cienka, w kolorze mlecznej bieli z odcieniem słomkowym, posiada elastyczną konsystencję. Smak łagodny, słodkawy z nutą ziół i przypraw zastosowanych w zalewie olejowej takich jak: papryka, koleandra, zioła prowansalskie, gorczyca, ziele angielskie, pieprz, majeranek, ocet winny, oliwki.

Wartości odżywcze [w 100 g produktu]: 25 g białka, 0,9 g węglowodany, 24 g tłuszczu. Wartość energetyczna 1321 kJ.

 

 

Serowa Liga Mistrzów

SMAKI:
czosnkowy- podwędzany, naturalny- ziołowy, naturalny-paprykowy
WAGA NETTO:
110g
TERMIN PRZYDATNOŚCI:
49 dni

OPIS:
Ser w opakowaniu jednostkowym, doskonały na wspólne spotkania pełniąc funkcję przekąski, fantastycznie sprawdzający się na "koreczkach" i szaszłykach, ale również jako dodatek do sałatek.

Ser produkowany z wyselekcjonowanego mleka krowiego najlepszej jakości. Należy do grupy serów pasta filata (z masy parzonej), które powstają w procesie ugniatania i rozciągania masy serowej w gorącej wodzie lub serwatce. Masa serowa powstaje z mleka ukwaszonego mieszankami specjalnych bakterii oraz pod wpływem działania enzymów podpuszczki. Produkowany ser przybiera kształt kulisty o średnicy ok. 2 cm. Powierzchnia serów jest gładka i błyszcząca, powierzchniowa warstwa (skórka) bardzo cienka, w kolorze mlecznej bieli z odcieniem słomkowym, a także w kolorze charakterystycznym dla wędzenia a także dodatków takich jak zioła i przyprawy. Posiada elastyczną konsystencję. Smak łagodny, słodkawy, wędzony oraz z nutą zastosowanych ziół i przypraw.

Wartości odżywcze [w 100 g produktu]: 25 g białka, 0,9 g węglowodany, 24 g tłuszczu. Wartość energetyczna 1321 kJ.

Więcej informacji na stronie www.bogoni.pl

 

 

 
ładowanie...
 
Archiwum
logo
Kontakt z Lokalną Grupą Działania Dunajec-Biała:
Kierownik biura: Jan Czaja
jan.czaja@dunajecbiala.pl tel. 14 665 37 37
Informacja turystyczna, obsługa strony:
Piotr Firlej - Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości
kontakt@cut.travel.pl tel. 691 856 577
all rights reserver dunajecbiala.pl design by marketingstudio.pl

Oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn. Strona prowadzona jest w ramach działalności Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.