oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn
 
Rancho Stenson
Chcesz jeździć konno, ale nie wiesz czy dasz radę? Tutaj instruktorzy nauczą Cię wszystkiego od podszewki.

Zima w okresie świątecznym bardziej przypominała wczesną wiosnę lub późną jesień. Jednak na Stacji Narciarskiej w Lubince panują bardzo dobre warunki. Dzięki sztucznemu dośnieżaniu od 23 grudnia można do woli korzystać z oferty ośrodka. W miniony weekend wiele osób, głównie z okolic Tarnowa skorzystało z dobrej pogody i wybrało się na narty lub snowboard. Wiele osób chwaliło dobrze przygotowany stok, dużym powodzeniem cieszył się również mały wyciąg dla początkujących.

W zaskakującym tempie bo w zaledwie 18 miesięcy udało się wybudować jedna z najważniejszych małopolskich inwestycji ostatnich lat. 11 grudnia nadzór budowlany wydał zgodę na użytkowanie obiektu i już od stycznia Centrum w podtarnowskich Lusławicach zacznie oficjalnie działać. Głównym zadaniem celem tego miejsca ma być szkolenie młodych i zdolnych polskich muzyków pod okiem wybitnych mistrzów z całego świata.

Całodzienne karnety w stacji narciarskiej Jurasówka, basen, jacuzzi, sauna, noclegi, wyżywienie w Osadzie Wypoczynku i Zdrowia Modrzewiowe Wzgórze. To możliwe już od teraz na Pogórzu Karpackim w jednym pakiecie! Organizatorami pakietu turystycznego są Osada Wypoczynku i Zdrowia Modrzewiowe Wzgórze w Faściszowej www.modrzewiowe-wzgorze.pl i Stacja Narciarska Jurasówka w Siemiechowie www.jurasowka.pl.

W wigilijny wieczór na antenie TVP Kraków zostanie wyemitowany program prezentujący osiągnięcia kulinarne na bazie fasoli Piękny Jaś pań z Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała. Gospodynie opowiedzą o potrawach, które przygotowały na stoisko Wigilijnego Małopolskiego Smaku który odbywał się na rynku w Krakowie w dniach 14-16 grudnia 2012 r.

Ładna pogoda zachęca do organizowania spacerów nawet teraz, kiedy na polu śnieg i mróz. Przy planowaniu każdej zimowej wycieczki do rez. Skamieniałe Miasto, należy pamiętać o zabraniu odpowiedniego ubrania, turystycznych butów, ciepłej herbaty, jedzenia. Spacer przez rezerwat mimo, że nie jest uciążliwy w niektórych miejscach może nastręczyć wiele trudności technicznych. W tym momencie niebezpieczne i śliskie jest podejście do wodospadu w Wąwozie Czarownic.

Planujecie Państwo wycieczki jesienne dla grup szkolnych? Jeżeli tak, zachęcamy do zapoznania się z naszymi trzema propozycjami prowadzonych warsztatów: rzeźbiarskimi, pieczenia chleba, bibułkarskimi. Prowadzone tutaj warsztaty będą wspaniałą przygodą dla uczniów, bezpośrednim kontaktem z wytwórcą, inspiracją do poznawania ciekawych miejsc i ludzi. Warto zdecydować się na taki wyjazd. Dzieci będą zachwycone takimi zajęciami.

Jarosław Kret w programie emitowanym 2 września 2012 r. w TVP Kraków, zaprasza do odwiedzenia gminy Ciężkowice i gminy Gromnik. W programie m.in. Skamieniałe Miasto i Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach, cmentarz z I wojny światowej w Bogoniowicach, przetwory gospodarstwa agroturystycznego, ścieżka edukacyjna w Polichtach, winnica braci Zagórskich, Dworek I.J.Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Starosta tarnowski, Burmistrz Gminy Zakliczyn, Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury zapraszają 8 i 9 września 2012 roku na XIII Święto Fasoli w Zakliczynie. W tym roku impreza odbędzie się na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego Kamieniec. W programie imprezy m.in. prezentacje stoisk regionalnych z regionu w tym z obszaru Dunajec-Biała. Nie zabraknie również licznych potraw fasolowych.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z Festiwalu ETNOmania 2012, który odbył się w dniach 21-22 lipca 2012 roku na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. W czasie imprezy prezentował się również Stanisław Socha - rzeźbiarz z Faściszowej. W filmowej migawce zobaczyć można jak dużym zainteresowaniem cieszyły się prowadzone przez Stanisława Sochę warsztaty rzeźbiarskie.

Wielkie Tarnowskie Dionizje
22 sierpnia 2012

Wielkie Tarnowskie Dionizje to siedmiodniowe święto miłośników wyjątkowych trunków oraz jadła, którzy będą mogli zwiedzić Tarnów podążając szlakiem kulinarnych osobliwości. Zachęcamy w szczególności do udziału w prezentacji win i nalewek z naszego regionu: 30.08.2012, godzina 19:00 wina polskie ze Szczepanowic w Restauracji Tatrzańskiej i również 30.08.2012, godzina 19:00 wina i nalewki polskie w Restauracja Missterium w Wojniczu.

poprzednia - 12 - następna »
Archiwum:         


Witamy na stronie informacji turystycznej Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała, obejmującej swoim zasięgiem gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn.

  
Kliknij TUTAJ, a przejdziesz do mapy obszaru LGD Dunajec-Biała.


Nasze rekomendacje dla turystów i odwiedzających. Polecamy!

 


Zapoznaj się z naszymi produktami regionalnymi.

 

 

 
ładowanie...
 
Archiwum
logo
Kontakt z Lokalną Grupą Działania Dunajec-Biała:
Kierownik biura: Jan Czaja
jan.czaja@dunajecbiala.pl tel. 14 665 37 37
Informacja turystyczna, obsługa strony:
Piotr Firlej - Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości
kontakt@cut.travel.pl tel. 691 856 577
all rights reserver dunajecbiala.pl design by marketingstudio.pl

Oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn. Strona prowadzona jest w ramach działalności Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.