oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn
 
Rancho Stenson
Chcesz jeździć konno, ale nie wiesz czy dasz radę? Tutaj instruktorzy nauczą Cię wszystkiego od podszewki.

Wojna i pokój propozycje Jana Czai z Janowic

Dwa dni wędrowania pełne edukacji i atrakcji: Pleśna-Zakliczyn-Ciężkowice-Wojnicz.
Pakiet 2 dniowy. Południowa część powiatu Tarnowskiego (Małopolska). Wędrówka edukacyjno-krajoznawcza - pakiet turystyczny. Nocleg na wsi, biesiada żołnierska, nauka przetrwania. Pełne wyżywienie. Nowatorskie przewodnictwo w strojach historycznych żołnierzy armii Austro-Węgierskiej. Dodatkowe atrakcje w formie warsztatów lub lekcji muzealnych.

Scenariusz oferty:
1 dzień:
kawa/herbata powitalna + poczęstunek przygotowany na bazie lokalnych produktów.

Przejazd na Cmentarz i Pole Bitwy w Łowczówku. (Wprowadzenie, kilka słów ogólnych o szlaku, przedstawienie trasy na mapie, pobyt na polu bitwy). Zwiedzanie Cmentarza Wojskowego w Lubince, Rychwałdzie, Dąbrówce Szczepanowskiej. Wzniesienie Wał i pomnik przyrody drzewo Buk pospolity (obw 400 cm) - atrakcja wybór swego drzewa urodzenia 1 z 22 gatunków. Piekło, ruiny pałacyku arcyksięcia Habsburga, ruiny fabryki farb. Piknik, a po nim przejście do Izby pamięci - zwiedzanie i zapoznanie się z pamiątkami z czasów I Wojny Światowej i unikalną architekturą cmentarzy. Biesiada żołnierska w okopach przygotowana w oparciu o lokalne produkty wg. starych przepisów w tym grochówka. W trakcie biesiady śpiewy pieśni żołnierskich.

2 dzień:
Przejazd do Ciężkowic - wizyta w Skamieniałym Mieście, udział w warsztatach dot. Historii Integracji Europejskiej 1914-2004 (Wielka Wojna - Podział Europy - Unia Europejska). Przejazd do Zakliczyna - zwiedzanie jedynego cmentarza z I Wojny Światowej przeznaczonego dla żołnierzy pochodzenia Żydowskiego. Zwiedzanie Muzeum Pod Wagą (przedmioty codziennego użytku w latach wojny na pocz XIX w). Przejazd do Wojnicza, zwiedzanie Rynku, Kościoła na szlaku arch. drewnianej, degustacja lokalnych produktów - poczęstunek.

Cena / kontakt w sprawie wyceny:
Wybierając naszą ofertę zyskujesz szansę na poznanie unikalnych i oryginalnych miejsc gdzie toczyły się walki w czasie Wielkiej Wojny, imponujących formacji skalnych. Możesz doświadczyć ukrytych źródeł siły cieszyć się dziewiczą wsią! przejdziesz krótkie szkolenie w zakresie przetrwania, skosztujesz lokalnych produktów pamiętających czasy Austro-Węgier.

Cena: 110 EURO/os. (kalkulacja na 45 osób)

Cena obejmuje:
- Zakwaterowanie: 1 nocleg w obiekcie o odpowiednim standarcie (pok z łazienką, ręcznik, suszarka, łóżko pojedyncze, kosz z owocami i słodyczami)
- Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 piknik, 2 obiady, 1 kolacja - ognisko
- Opieka przewodnika w STROJU HISTORYCZNYM (żołnierz armii Austro-Węgierskiej)
- Bilety wstępu do 4 muzeów/izb pamięci
- Sadzonkę mirabelki
- Certyfikat odwiedzenia szlaku

Cena nie obejmuje: 
- Napojów
- Opłat lokalnych i wydatków osobistych
- Kosztów dojazdu i ubezpieczenia
- Biletów wstępu do dodatkowych miejsc

Pakiet idealnie nadaje się do wkomponowania w wycieczki wielodniowe na terenie Polski zwłaszcza z udziałem turystów z Niemiec, Austrii, Węgier, Włoch, Republiki Czeskiej.

 

W celu przygotowania wyceny pobytu prosimy o kontakt z organizatorem, biurem turystycznym:
Poland-Active
www.poland-active.pl 
maciej.szymoniak@poland-active.com 
tel. 12 345 47 31, 609 167 964 

 
ładowanie...
 
Archiwum
logo
Kontakt z Lokalną Grupą Działania Dunajec-Biała:
Kierownik biura: Jan Czaja
jan.czaja@dunajecbiala.pl tel. 14 665 37 37
Informacja turystyczna, obsługa strony:
Piotr Firlej - Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości
kontakt@cut.travel.pl tel. 691 856 577
all rights reserver dunajecbiala.pl design by marketingstudio.pl

Oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn. Strona prowadzona jest w ramach działalności Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.