oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn
 
Rancho Stenson
Chcesz jeździć konno, ale nie wiesz czy dasz radę? Tutaj instruktorzy nauczą Cię wszystkiego od podszewki.

W zaskakującym tempie bo w zaledwie 18 miesięcy udało się wybudować jedna z najważniejszych małopolskich inwestycji ostatnich lat. 11 grudnia nadzór budowlany wydał zgodę na użytkowanie obiektu i już od stycznia Centrum w podtarnowskich Lusławicach zacznie oficjalnie działać. Głównym zadaniem celem tego miejsca ma być szkolenie młodych i zdolnych polskich muzyków pod okiem wybitnych mistrzów z całego świata.

- Ideą pana Profesora Pendereckiego jest przede wszystkim to, aby umożliwić młodym polskim muzykom obcowanie z pedagogami najwyższej klasy. Chodzi o to aby nie młody człowiek z Polski musiał szukać na zachodzie swojej drogi artystycznej- ale żeby mógł w Polsce zdobyć wiedzę, którą w innym przypadku musiałby szukać poza granicami naszego kraju - przyznał w rozmowie z Radiem Kraków , dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki Adam Balas. Wielkim naszym zadaniem jest także to aby ożywić Lusławice ale także cały ten region, całą Małopolskę. Obok kursów i warsztatów mistrzowskich, warsztatów kameralnych czy orkiestrowych chcemy organizować swój własny cykl koncertów abonamentowych plus letni festiwal muzyczny- dodaje dyrektor Balas.

Pod koniec stycznia w centrum ruszyć maja pierwsze mistrzowskie kursy. Oficjalne otwarcie instytucji zaplanowano jednak na 21 maja.

Sercem Centrum jest nowoczesna sala koncertowa na 650 miejsc jest tez sala prób orkiestry i ćwiczeń baletowych. Obok budynków szkoleniowych są tez budynki mieszkalny w których przebywać będą uczestnicy kursów.Całkowity koszt budowy centrum to ponad 65 mln złotych z czego 50 mln to unijne dofinansowanie. Jak powstawało Centrum zobaczyć można w naszej galerii.

Źródło informacji: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/AWRA-92XE79

Czytaj również artykuł na stronie RDN Małopolska.

Archiwum:         


Witamy na stronie informacji turystycznej Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała, obejmującej swoim zasięgiem gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn.

  
Kliknij TUTAJ, a przejdziesz do mapy obszaru LGD Dunajec-Biała.


Nasze rekomendacje dla turystów i odwiedzających. Polecamy!

 


Zapoznaj się z naszymi produktami regionalnymi.

 

 

 
ładowanie...
 
Archiwum
logo
Kontakt z Lokalną Grupą Działania Dunajec-Biała:
Kierownik biura: Jan Czaja
jan.czaja@dunajecbiala.pl tel. 14 665 37 37
Informacja turystyczna, obsługa strony:
Piotr Firlej - Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości
kontakt@cut.travel.pl tel. 691 856 577
all rights reserver dunajecbiala.pl design by marketingstudio.pl

Oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn. Strona prowadzona jest w ramach działalności Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.