oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn
 
Rancho Stenson
Chcesz jeździć konno, ale nie wiesz czy dasz radę? Tutaj instruktorzy nauczą Cię wszystkiego od podszewki.

Dlaczego Pogórze?

Pogórze szyte na Twoją miarę.
Dla wielu form turystyki, i dla określonych grup turystów Pogórza nie są ani za duże, ani za małe. Doskonale nadają się dla wycieczek rowerowych, konnych, kilkugodzinnych spacerów z rodziną, weekendowych wycieczek samochodowych. Najwyższe wniesienia przekraczają 500 m n.p.m. dzięki czemu na wycieczce zmęczysz się owszem, ale nie za bardzo, tak w sam raz. Wiele oczywiście zależy od Ciebie i Twoich możliwości. Wybór tras umożliwi Ci zorganizowanie swojej idealnej wycieczki.

Pogórze – tak blisko.
Sam jesteś już zapewne zaskoczony, że Pogórze znajdowało się zawsze na trasie twoich wycieczek górskich, a o tym nie wiedziałeś. Zawsze, kiedy wybierasz się w Beskidy, zarezerwuj kilka godzin na eksplorację naszego regionu. Pogórze jest również doskonałym miejscem wypadowym w kierunku znanych ośrodków administracyjnych: Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Krosna, Nowego Sącza, jak również ośrodków uzdrowiskowych: Iwonicza, Rymanowa, Krynicy, Muszyny. Jeżeli masz do dyspozycji samochód lub rower wybierz jako miejsce wypadowe właśnie Pogórze.

Pogórze pełne słońca.
Północny skraj Pogórza – Góra Św. Marcina należy do najcieplejszych miejsc w Polsce. To właśnie u nas rozwija się mocny region winiarstwa, co jest możliwe dzięki odpowiedniemu nachyleniu stoków i nasłonecznieniu. Nie tylko winorośl lubi takie warunki. Wiele osób odwiedzających region zażywa kąpieli słonecznych. Inni wolą oglądać zachody słońca z szerokimi, beskidzko-tatrzańskimi panoramami. Z racji na dużą ilość terenów rolnych, polan i odkrytych przestrzeni Pogórze jest miejscem pełnym słońca.

Pogórze – w duchu dawanych czasów.
Splot wydarzeń historyczno-społecznych sprawił, że właśnie u nas poczujesz ducha historii. Drewniane gotyckie świątynie, przydrożne krzyże i kapliczki, zabudowania gospodarskie, wiejskie chałupy, dawne sposoby gospodarowania ziemią i wreszcie ludzie, którzy potrafią jeszcze wykonywać dawne rzemiosło. To bogactwo historyczne i kulturowe tutaj zachowane i często kultywowane jest naszą ogromną wartością.

Pogórze dla poszukiwaczy skarbów.
Wyjątkowość Pogórza polega na mnogości miejsc niezwykłych, które nie poprzez wielkość są wyjątkowe, ale poprzez wartości niemierzalne: kontekst historyczny, geograficzny, przyrodniczy, społeczny i kulturowy. Zdobywanie informacji na ich temat, często przypomina działalność odkrywców, którzy ostrożnie, kawałek po kawałku próbują poznać i zrozumieć miejsce eksploracji. Odkrycia te mogą stać się kanwą Twojej opowieści o poszukiwaczach skarbów Pogórza Karpackiego. Do tego właśnie dzisiaj zapraszamy!

 

 

 
ładowanie...
 
Archiwum
logo
Kontakt z Lokalną Grupą Działania Dunajec-Biała:
Kierownik biura: Jan Czaja
jan.czaja@dunajecbiala.pl tel. 14 665 37 37
Informacja turystyczna, obsługa strony:
Piotr Firlej - Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości
kontakt@cut.travel.pl tel. 691 856 577
all rights reserver dunajecbiala.pl design by marketingstudio.pl

Oficjalna strona informacji turystycznej Gminy Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn. Strona prowadzona jest w ramach działalności Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.